Pegasus Nereden Uçuyor?

bedo

Yeni şeyler öğrenmeye bayılan, 2 çocuk babası, açık kaynak kodlu her şeyi merak edebilen, kitap okumayı seven bir şahsiyet.

4 Cevaplar

 1. Utku dedi ki:

  EasyJet diye bir şirket vardı hafızam beni yanıltmıyorsa, bu iş modelini başarı ile gerçekleştirip gündeme getiren ve şu anda yolundan gidilen…

  Bir bilgi; su, çay ve tuvalet :) ücretsiz uçakta.

  Bir anı; Pegasus’un zamanında ücretsiz dediği otopark için benden 80 küsur lira almışlığı vardır… :)

  Bir uyarı; uçakta sattıkları için fiş vermez. (Zaten benden başkası da istemez. :))

 2. bedo dedi ki:

  Doğru tespit, EasyJet bu iş modelini ilk uygulayanlardan. Rynair diye bir şirket daha var. Şirket isimleri bol.

  Su ve çay ücretsiz değil sanırım. WC konusunda bir şey diyemiyorum :)

  Geçen hafta sonu Pegasus’un eko parkını kullandım (havaalanı dışındaki otopark), 2.5 gün için hiç bir ücret ödemedim. Arabayı park ettiğim yere kadar gelip aldılar servis aracı ile, dönüşte de arabanın yanına kadar bıraktılar. Çok da memnun kaldım.

  Kılsın arkadaş :) Ne yapacaksın fişi?! Bu devlet kendisi kazıklanmak istiyorsa sana ne oluyor? Biz devlet memuru olarak zaten vergimizi peşinen ödediğimiz için devlet bize KDV iadesi yapardı. Bunu kaldırdılar. Ben şimdi neden fiş alayım? Artı KDV ve fiş dediğin şey devletin kayıt dışı ekonomi nedeni ile toplayamadığı vergiyi toplamak için bulduğu bir kurnazlıktan başka nedir ki? Ben vergimi maaşımı almadan veren birisi olarak su gibi bir ürüne ikinci bir kez vergi veriyor olmaktan dolayı şikayetçiyim. Ha fiyatın içinde zaten KDV var fiş almayarak satıcının cebine haksız bir tutar girmesin diyorsan o vatandaş da ürünü faturalı aldığına göre devlete KDV ödüyor. Velhasıl-ı kelam fiş bence gelir vergisini vermeyen veya az verenlerden vergi toplamak için uydurulmuş bir yöntem, adam gibi vergi toplansa KDV’ye ne hacet? Bu arada bu yazdıklarımın yazıda bahsettiğim şirket ile bir alakası yok :) Genel düşüncelerim..

  Demek ki blogumu izleyen birileri var. Kıl da olsan sağol be Utku :))

  Selamlar..

 3. fatih mazı dedi ki:

  Abi sen yaz buraya bu yazı gibi güzel akıl yürüterek, araştırarak yazılarını herkes takip eder. Ellerine sağlık, güzel olmuş :))

 4. bedo dedi ki:

  Sağolasın Fatih :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.